Vörå If

Final Climb

25.3.2018

Vörå

Resultat

Välitulostus 12:50:56, puuttuu 19 tulosta.
Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; MYL; NYL; COA
SijoitusKilpailijan numeroKilpailijan nimiSeuran nimiKilpailijan loppuaikaEro voittajaan
M8 Pojkar 8, 1 km V, tilanne
1. 14Alexander ÖsterbergOravais IF4:34.0
2. 4Theo ÖsterbergOravais IF5:05.6   31.6
3. 5Wilhelm ÅkermanIF Minken5:15.8   41.8
4. 16Nico EkholmIF Minken5:16.6   42.6
5. 11Joona MeriläinenSeinäjoen Hiihtoseura5:21.1   47.1
6. 6Noah StåhlbergOravais IF5:31.6   57.6
7. 18Jonatan HautalaSundom IF5:45.0   1:11.0
8. 13Rasmus LindforsIK Falken5:49.3   1:15.3
9. 20Emil MickelssonSolf IK6:04.9   1:30.9
10. 12Kaarlo LejonVörå IF6:19.9   1:45.9
11. 9Theo NorrlinOravais IF6:25.3   1:51.3
12. 19Alf HartvikOravais IF6:29.3   1:55.3
13. 7Sigge AhlforsIF Minken6:42.1   2:08.1
14. 15Oliver KrookNärpes Kraft Skidförening8:44.6   4:10.6
DNS 8Jakob KlemetsIK Falken
Sarjaluettelo
N8 Flickor 8, 1 km V, tilanne
1. 25Ellinor ForsmanIF Minken4:37.1
2. 27Aini AutioVaasan Hiihtäjät5:12.9   35.8
3. 23Venla BacklundIF Minken5:35.6   58.5
4. 30Ida SundqvistIK Falken5:51.1   1:14.0
5. 24Natalie EklundVörå IF5:58.9   1:21.8
6. 39Veera SalokangasVörå IF6:14.0   1:36.9
7. 34Julia NordmanSundom IF6:37.8   2:00.7
8. 33Agnes SundvikIF Minken7:04.8   2:27.7
9. 22Iina HäggmanVörå IF7:11.3   2:34.2
10. 31Amanda GrannasIF Brahe7:31.6   2:54.5
11. 28Nova EnlundNärpes Kraft Skidförening8:04.1   3:27.0
12. 38Maja SnickarsNärpes Kraft Skidförening8:09.6   3:32.5
13. 26Melina SödergårdVörå IF9:07.9   4:30.8
14. 36Celine ÅkermanIF Minken10:25.0   5:47.9
15. 29Ylva WikblomIF Minken10:33.1   5:56.0
DNS 32Ida EhrsVörå IF
DNS 35Ramona SödergårdVörå IF
Sarjaluettelo
M10 Pojkar 10, 1.5 km V, tilanne
1. 42Sander WikblomIF Minken7:49.7
2. 57Emil AppelMalax IF8:03.2   13.5
3. 47Emil HahtokariIF Åsarna8:09.5   19.8
4. 45Onni FräntiSeinäjoen Hiihtoseura8:11.7   22.0
5. 60Ilmari SaariÄhtärin Urheilijat8:14.4   24.7
6. 50Zacharias StormIF Femman8:23.7   34.0
7. 52Isak HertsbackaNärpes Kraft Skidförening8:38.6   48.9
8. 46Christoffer HildénIF Femman8:52.8   1:03.1
9. 59Rasmus GranholmVörå IF9:13.0   1:23.3
10. 43Niilo KeskinenVähänkyrön Viesti9:43.2   1:53.5
11. 56Linus BackVörå IF10:04.4   2:14.7
12. 49Aron HolmströmOravais IF10:22.7   2:33.0
13. 55Emil HyötyMalax IF10:34.4   2:44.7
14. 61Axel GrönVörå IF10:45.4   2:55.7
15. 58Ivar SundqvistIK Falken11:04.0   3:14.3
16. 51Johannes SyrjäläKortesjärven Järvi-Veikot11:11.6   3:21.9
17. 53Walter KällbackaVörå IF11:59.9   4:10.2
Sarjaluettelo
N10 Flickor 10, 1.5 km V, tilanne
1. 65Minttu SaariÄhtärin Urheilijat7:49.0
2. 87Minttu MeriläinenSeinäjoen Hiihtoseura8:08.2   19.2
3. 79Wilma GrannasIF Brahe8:13.0   24.0
4. 67Lea SnickarsNärpes Kraft Skidförening8:14.3   25.3
5. 76Viola JokiahoÄhtärin Urheilijat8:40.5   51.5
6. 84Kerttu RajalaSeinäjoen Hiihtoseura9:05.8   1:16.8
7. 71Ellen NybergIF Åsarna9:07.8   1:18.8
8. 81Alva KarlsMalax IF9:12.9   1:23.9
9. 94Nanna TalaHärmänseudun Hiihtäjät9:47.9   1:58.9
10. 85Jessica WesterlundIK Falken9:50.5   2:01.5
11. 90Fiia KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat10:03.6   2:14.6
12. 92Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat10:08.5   2:19.5
13. 72Wilma JåfsOravais IF10:22.5   2:33.5
14. 69Thea WikblomIF Minken10:33.7   2:44.7
15. 93Elli MickelssonSolf IK10:47.8   2:58.8
16. 75Iza HartvikOravais IF10:49.3   3:00.3
17. 82Telma ErikssonOravais IF10:51.9   3:02.9
18. 70Lovisa ÖlingOravais IF10:53.4   3:04.4
19. 64Tilde JåfsOravais IF10:55.5   3:06.5
20. 78Stella NorrlinOravais IF11:22.0   3:33.0
21. 73Linnea HyötySolf IK12:07.2   4:18.2
22. 66Erika RenvallOravais IF12:30.3   4:41.3
23. 89Eveliina AnderssonOravais IF12:48.7   4:59.7
24. 80Tindra ErikssonOravais IF13:15.4   5:26.4
25. 77Emma GinmanSolf IK13:26.5   5:37.5
26. 91Wilma Nylund  IF Femman13:30.0   5:41.0
27. 68Fanny LångsOravais IF14:06.9   6:17.9
28. 83Sofia StaritsynaVörå IF14:09.5   6:20.5
DNS 86Linnéa Ståhl  IF Femman
DNS 74Tilde Finskas  IF Femman
Sarjaluettelo
M12 Pojkar 12, 2.5 km V, tilanne
1.103Melker WikblomIF Minken10:23.1
2. 97Noah SjöblomSundom IF11:02.4   39.3
3.109Lenni AutioVaasan Hiihtäjät11:08.0   44.9
4.113Miro AuvinenIF Brahe11:27.9   1:04.8
5.105Rasmus HautalaSundom IF11:29.0   1:05.9
6. 98Iivar HäggmanVörå IF11:29.9   1:06.8
7.101Hannes Sundell  IF Femman11:41.1   1:18.0
8.112Eddie WikblomIF Minken11:53.5   1:30.4
9.111Matts SödergårdVörå IF12:19.3   1:56.2
10.107Kaleva TyystjärviVähänkyrön Viesti12:24.4   2:01.3
11.102Joel KastusVörå IF12:33.9   2:10.8
12. 99Emil KlemetsIK Falken12:35.7   2:12.6
13.104Kevin LindforsIK Falken12:51.5   2:28.4
14.108Alexander StormIF Femman12:57.0   2:33.9
15. 96Elias EhrsVörå IF13:05.4   2:42.3
16. 95Rasmus KrookIK Falken13:15.2   2:52.1
DNS106Isak Finskas  IF Femman
Sarjaluettelo
N12 Flickor 12, 2.5 km V, tilanne
1.129Olivia KumaraLaihian Luja11:07.6
2.121Wilma Hjerpe  IF Femman11:10.0   2.4
3.120Johanna HäggkvistNärpes Kraft Skidförening11:10.5   2.9
4.133Ellinor HalonenNärpes Kraft Skidförening11:11.9   4.3
5.117Vilma HahtokariIF Åsarna11:19.1   11.5
6.134Maija RajalaSeinäjoen Hiihtoseura11:49.8   42.2
7.138Mathilda WestermarkNärpes Kraft Skidförening11:54.0   46.4
8.136Emilia ÖsterbergOravais IF12:22.1   1:14.5
9.130Wilma NybergIF Åsarna12:26.4   1:18.8
10.122Alva SvenlinIF Åsarna12:30.7   1:23.1
11.137Kajsa EkholmIF Minken12:50.4   1:42.8
12.128Serafina KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat13:14.3   2:06.7
13.126Isabella EnlundNärpes Kraft Skidförening13:16.7   2:09.1
14.125Fanny KarlsMalax IF13:33.1   2:25.5
15.127Linn ÖsterbergOravais IF13:40.1   2:32.5
16.119Jessica RenvallOravais IF13:48.6   2:41.0
17.135Kajsa BackVörå IF14:07.5   2:59.9
18.131Oona SaarimäkiÄhtärin Urheilijat14:21.1   3:13.5
19.116Agnes HerlinMalax IF14:23.1   3:15.5
20.124Madelen PenttinenOravais IF14:40.2   3:32.6
21.132Maria PetrovaVörå IF16:23.3   5:15.7
DNS123Elsa ThorsVörå IF
DNS118Ida KastusVörå IF
Sarjaluettelo
M14 Pojkar 14, 3 km V, tilanne
1.142Lukas KuuttinenNärpes Kraft Skidförening10:54.8
2.153Lucas HansenIF Åsarna11:08.2   13.4
3.154Mattis NordströmNärpes Kraft Skidförening11:56.2   1:01.4
4.146Mika KärkkäinenKortesjärven Järvi-Veikot12:22.3   1:27.5
5.147Jesper LindforsIK Falken12:24.9   1:30.1
6.145Jakob EhrsVörå IF12:48.1   1:53.3
7.148Elias PirneskoskiVähänkyrön Viesti12:59.2   2:04.4
8.150Viktor KrookNärpes Kraft Skidförening13:31.1   2:36.3
9.156Hugo BackVörå IF13:48.6   2:53.8
10.144Joni GrankullIK Falken14:00.1   3:05.3
11.149William HolmströmOravais IF14:08.6   3:13.8
12.141Isak LiljeqvistIK Falken14:47.2   3:52.4
DNS155Oscar GrannasIF Brahe
Sarjaluettelo
N14 Flickor 14, 3 km V, tilanne
1.166Tindra JanssonVörå IF11:54.4
2.160Felicia GranholmVörå IF12:05.8   11.4
3.163Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti12:13.5   19.1
4.170Ines TuohimaaSolf IK13:05.1   1:10.7
5.161Linda HyötyMalax IF13:19.5   1:25.1
6.164Julia EnlundNärpes Kraft Skidförening13:40.8   1:46.4
7.165Sofia KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat13:49.3   1:54.9
8.162Eveliina SyrjäläKortesjärven Järvi-Veikot14:19.7   2:25.3
9.168Alina GrönVörå IF15:34.6   3:40.2
Sarjaluettelo
M16 Pojkar 16, 3 km V, tilanne
1.181Alexander StåhlbergNorrvalla Ski Team8:59.8
2.177Santeri KarppinenNorrvalla Ski Team10:03.4   1:03.6
3.175Aaron HäggmanVörå IF10:04.6   1:04.8
4.176Christian HildénIF Femman10:05.7   1:05.9
5.179Robin MäenpääIF Brahe10:17.3   1:17.5
6.178Eetu KeskinenVähänkyrön Viesti10:18.1   1:18.3
7.173Lucas Finskas  IF Femman10:42.7   1:42.9
8.174Jacob SmedsOravais IF10:44.9   1:45.1
9.184Emil Sundell  IF Femman11:01.4   2:01.6
10.182Patrick TallbäckIF Femman11:10.8   2:11.0
11.180Petrus GenasVaasan Hiihtäjät11:40.2   2:40.4
12.183Viktor EhnvallIK Falken13:09.9   4:10.1
Sarjaluettelo
N16 Flickor 16, 3 km V, tilanne
1.195Iida HaukilahtiVetelin Urheilijat11:16.2
2.187Frida HäggkvistNärpes Kraft Skidförening11:40.3   24.1
3.188Linnea KällbackaVörå IF11:49.6   33.4
4.189Tilde NiemeläMalax IF12:15.5   59.3
5.194Evelina ÖsterbergOravais IF12:29.7   1:13.5
6.197Felicia KrookNärpes Kraft Skidförening12:38.4   1:22.2
7.192Julia Lönnberg  IF Femman13:53.7   2:37.5
8.190Janica HahtokariIF Åsarna14:24.0   3:07.8
Sarjaluettelo
MYL Herrar 21, 3 km V, tilanne
1.203Petteri MattilaTeuvan Rivakka9:05.4
2.202Alex SvartsjöIF Femman9:22.7   17.3
3.201Sebastian GinmanSolf IK9:34.7   29.3
4.205Mikael EklundVörå IF10:53.9   1:48.5
5.204Jan GrankullIK Falken11:07.2   2:01.8
6.200Stefan GrannasVörå IF11:27.6   2:22.2
Sarjaluettelo
NYL Damer 21, 3 km V, tilanne
1.212Annukka SiltakorpiKurikan Ryhti10:25.6
2.209Linnea HenrikssonIF Femman10:43.0   17.4
3.214Anni-Sofia AnkkuriSeinäjoen Hiihtoseura11:09.9   44.3
4.211Erika StorbackaIF Femman11:23.2   57.6
5.208Evelina LångkvistMalax IF14:01.6   3:36.0
Sarjaluettelo
COA Coach, 3 km V, tilanne
1.227Thomas GranholmMaxmo11:02.3
2.225Dan LiljeqvistIK Falken12:10.7   1:08.4
3.216Tor-Leif Raketen HäggmanVörå IF12:15.3   1:13.0
4.223Antti HahtokariIF Åsarna12:36.8   1:34.5
5.226Ulrika Myrevik-Svenlin 13:06.7   2:04.4
6.217Johan HertsbackaNärpes Kraft13:39.7   2:37.4
7.228Susanna FinskasIF Femman13:51.9   2:49.6
8.224Jan GrönVörå IF13:54.4   2:52.1
9.222Sofie HahtokariIF Åsarna14:14.2   3:11.9
10.220Ann-Mari SnickarsNärpes Kraft14:53.4   3:51.1
11.218Sara HertsbackaNärpes Kraft15:03.8   4:01.5
12.221Jim SnickarsNärpes Kraft15:23.3   4:21.0
13.219Mikael NordmanKorsholm20:49.0   9:46.7
Sarjaluettelo