Vörå If

Final Climb

31.3.2019

Vörå

Resultat / Tulokset

Tuloste on valmis 12:22:21
Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; MYL; NYL; COA
SijoitusKilpailijan numeroKilpailijan nimiSeuran nimiKilpailijan loppuaikaEro voittajaan
M8 Pojkar Pojat 8, 1 km V, tilanne
1. 15Kaarlo OrhanenIlmajoen Kisailijat4:50
2. 7Alex LundforsMalax IF4:51   1
3. 13Nico EkholmIF Minken5:14   24
4. 6Jonatan HautalaSundom IF5:36   46
5. 12Sindre RamstedtIF Fyren5:39   49
6. 11Alf HartvikOravais IF5:46   56
7. 14Oliver SandellIK Falken5:48   58
8. 18Theo NorrlinOravais IF6:10   1:20
9. 8Casper GranlundNärpes Kraft Skidförening6:26   1:36
10. 4Oliver KrookNärpes Kraft Skidförening6:32   1:42
11. 3Aatu TuulikangasVaasan Hiihtäjät6:40   1:50
12. 1Jaakko OinasVaasan Hiihtäjät6:41   1:51
13. 10Viljo PouttuVaasan Hiihtäjät6:53   2:03
14. 17Elis GrönVörå IF7:33   2:43
15. 5Melwin LångsOravais IF8:08   3:18
16. 2Cornelis GranlundNärpes Kraft Skidförening11:14   6:24
Sarjaluettelo
N8 Flickor Tytöt 8, 1 km V, tilanne
1. 26Veera SalokangasVörå IF5:20
2. 30Molly StaffansSundom IF6:34   1:14
3. 25Nova EnlundNärpes Kraft Skidförening6:36   1:16
4. 29Frida NybergIF Åsarna6:40   1:20
5. 28Amanda GrannasIF Brahe6:54   1:34
6. 23Elli ÄyräKortesjärven Järvi-Veikot6:59   1:39
7. 24Celine ÅkermanIF Minken8:15   2:55
8. 31Juni MajabackaOravais IF8:23   3:03
Sarjaluettelo
M10 Pojkar Pojat 10, 1.5 km V, tilanne
1. 41Johannes OrhanenIlmajoen Kisailijat6:39
2. 40Kalle HuhdankoskiKortesjärven Järvi-Veikot7:25   46
3. 38Onni FräntiSeinäjoen Hiihtoseura7:29   50
4. 46Ilmari SaariÄhtärin Urheilijat7:34   55
5. 50Alexander ÖsterbergOravais IF7:46   1:07
6. 47Arvi RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät7:53   1:14
7. 42Konsta KalliomäkiKauhajoen Karhu7:57   1:18
8. 43Emil AppelMalax IF8:01   1:22
9. 34Colin AhlvikIK Falken8:04   1:25
10. 37Tobias CederholmIF Minken8:11   1:32
11. 51Wilhelm ÅkermanIF Minken8:17   1:38
12. 49Elwin FrödingIF Fyren8:27   1:48
13. 45Rasmus TakalaHärmänseudun Hiihtäjät8:36   1:57
14. 35Henrik HjerpeSundom IF8:45   2:06
15. 36Aron HolmströmOravais IF9:09   2:30
16. 44Linus BackVörå IF9:13   2:34
17. 39Jakob Karl Emil JungellIF Brahe9:23   2:44
Sarjaluettelo
N10 Flickor Tytöt 10, 1.5 km V, tilanne
1. 78Malva BjörndahlMalax IF7:35
2. 56Jessica WesterlundIK Falken7:42   7
3. 60Ellinor ForsmanIF Minken7:47   12
4. 68Daniela GrankullIK Falken7:52   17
5. 73Celina NordkvistSundom IF8:26   51
6. 74Tilde Finskas  IF Femman8:31   56
7. 67Saga MarkénOravais IF8:36   1:01
8. 59Lovisa ÖlingOravais IF8:41   1:06
9. 76Kerttu RajalaSeinäjoen Hiihtoseura8:44   1:09
10. 79Tilde JåfsOravais IF8:46   1:11
11. 61Natalie EklundVörå IF9:05   1:30
12. 80Inez LundforsMalax IF9:11   1:36
13. 58Venla BacklundIF Minken9:17   1:42
14. 72Mona VertanenKokkolan Veikot9:20   1:45
15. 64Telma ErikssonOravais IF9:46   2:11
16. 77Linnea HyötySolf IK9:59   2:24
17. 55Eveliina AnderssonOravais IF10:06   2:31
18. 63Agnes BerglundVörå IF10:16   2:41
19. 75Sanni SuomuKokkolan Veikot10:36   3:01
20. 81Alina GrannasVörå IF10:38   3:03
21. 70Julia NordmanSundom IF11:11   3:36
22. 69Wilma NylundIF Femman11:16   3:41
23. 57Fanny LångsOravais IF11:29   3:54
24. 82Emma GinmanSolf IK12:07   4:32
25. 62Erika RenvallOravais IF12:33   4:58
Sarjaluettelo
M12 Pojkar Pojat 12, 2.5 km V, tilanne
1. 89Aapo VäliharjuEspoon Hiihtoseura9:13
2.106Lauri KortejärviBorgå Akilles9:44   31
3. 91Kaleva TyystjärviVähänkyrön Viesti9:47   34
4.104Santtu MylläriTeuvan Rivakka9:51   38
5. 99Miro AuvinenIF Brahe9:58   45
6. 90Sander WikblomIF Minken10:02   49
7.108Hannes SundbergIF Minken10:10   57
8. 87Marius RamstedtIF Fyren10:23   1:10
9. 92Tony AhlvikIK Falken10:32   1:19
10.100Emil HahtokariIF Åsarna10:38   1:25
11.107Alvar AsplundIK Falken11:03   1:50
12. 86Christoffer HildénIF Femman11:06   1:53
13. 97Sebastian GrankullIK Falken11:09   1:56
14. 94Lukas JanssonIK Falken11:19   2:06
15. 96Rasmus HemminkiVähänkyrön Viesti11:34   2:21
16.105Elias EhrsVörå IF11:48   2:35
17.103Elias ErikssonIF Femman12:04   2:51
18.102Axel GrönVörå IF12:13   3:00
Sarjaluettelo
N12 Flickor Tytöt 12, 2.5 km V, tilanne
1.114Lotta JärvinenKokkolan Veikot9:37
2.115Vilma HahtokariIF Åsarna9:40   3
3.121Alva SvenlinIF Åsarna9:45   8
4.119Minttu SaariÄhtärin Urheilijat10:16   39
5.129Wilma GrannasIF Brahe10:30   53
6.120Kajsa EkholmIF Minken10:34   57
7.125Ellen NybergIF Åsarna10:42   1:05
8.113Isabella EnlundNärpes Kraft Skidförening11:10   1:33
9.133Agnes HerlinMalax IF11:29   1:52
10.124Alva KarlsMalax IF11:31   1:54
11.118Ida NordkvistSundom IF11:34   1:57
12.117Kajsa BackVörå IF11:36   1:59
13.116Viola JokiahoÄhtärin Urheilijat11:39   2:02
14.136Linn ÖsterbergOravais IF11:54   2:17
15.112Wilma JåfsOravais IF12:53   3:16
16.132Fanni ÄyräKortesjärven Järvi-Veikot13:25   3:48
17.130Linnéa Ståhl  IF Femman13:35   3:58
18.126Stella NorrlinOravais IF14:01   4:24
19.123Iza HartvikOravais IF14:24   4:47
20.128Agnes LiljeqvistIK Falken14:43   5:06
21.131Jenny ÖstmanOravais IF14:55   5:18
22.134Tindra ErikssonOravais IF16:28   6:51
Sarjaluettelo
M14 Pojkar Pojat 14, 3 km V, tilanne
1.152Melker WikblomIF Brahe8:31
2.151Hampus BerglundVörå IF8:39   8
3.143Isak Finskas  IF Femman8:49   18
4.145Noah SjöblomIF Femman8:52   21
5.147Filip StarkIF Femman8:56   25
6.149Roope HemminkiVähänkyrön Viesti9:39   1:08
7.146Emil NyforsIF Brahe9:42   1:11
8.153Hugo BackVörå IF9:47   1:16
9.142Joni GrankullIK Falken10:29   1:58
10.148Isak LiljeqvistIK Falken10:37   2:06
11.141William HolmströmOravais IF10:49   2:18
12.140Ronnie AhlvikIK Falken11:37   3:06
Sarjaluettelo
N14 Flickor Tytöt 14, 3 km V, tilanne
1.158Signe JakobssonNorrvalla Ski Team8:33
2.164Ellinor HalonenNärpes Kraft Skidförening9:02   29
3.171Wilma HjerpeNorrvalla Ski Team9:06   33
4.161Felicia GranholmVörå IF9:17   44
5.159Emma KorhonenIF Femman9:25   52
6.167Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti9:30   57
7.160Johanna HäggkvistNärpes Kraft Skidförening9:40   1:07
8.172Mathilda WestermarkNärpes Kraft Skidförening9:43   1:10
9.168Emilia ÖsterbergOravais IF10:05   1:32
10.163Wilma NybergIF Åsarna10:13   1:40
11.166Ida KastusVörå IF10:35   2:02
12.170Eveliina KeltamäkiKokkolan Veikot10:44   2:11
13.162Evelina PunsarIK Falken10:58   2:25
14.169Alina GrönVörå IF11:13   2:40
15.165Fanny KarlsMalax IF11:49   3:16
16.157Jessica RenvallOravais IF12:08   3:35
Sarjaluettelo
M16 Pojkar Pojat 16, 3 km V, tilanne
1.184Leonard MarkénOravais IF7:33
2.177Lukas KuuttinenNärpes Kraft Skidförening7:39   6
3.178Christian HildénIF Femman7:43   10
4.183Emil Sundell  IF Femman7:50   17
5.181Petrus GenasVaasan Hiihtäjät7:55   22
6.179Santeri KortejärviBorgå Akilles7:58   25
7.180Lucas FinskasIF Femman8:01   28
8.176Patrick TallbäckIF Femman8:17   44
Sarjaluettelo
N16 Flickor Tytöt 16, 3 km V, tilanne
1.195Iida HaukilahtiVetelin Urheilijat8:40
2.189Frida HäggkvistNärpes Kraft Skidförening9:10   30
3.188Linnea KällbackaVörå IF9:13   33
4.190Enni-Sofia SaariYlivieskan Kuula9:15   35
5.191Tindra JanssonVörå IF9:43   1:03
6.197Julia EnlundNärpes Kraft Skidförening10:26   1:46
7.192Matilda PunsarIK Falken12:16   3:36
8.194Michelle NybackOravais IF13:40   5:00
Sarjaluettelo
MYL Herrar Miehet 21 3 km V, tilanne
1.205Victor LövdahlIF Femman7:08
2.209Petteri MattilaTeuvan Rivakka7:11   3
3.211Thomas RamstedtPargas IF7:16   8
4.207Santeri LeikasTeuvan Rivakka7:25   17
5.206Sebastian GinmanSolf IK7:30   22
6.202Pasi AuvinenIF Brahe7:42   34
7.215Jesper WestMalax IF7:49   41
8.213Tommy HaglundIF Åsarna7:53   45
9.214Alexander KansaIF Femman8:07   59
10.201Mikael EklundVörå IF8:27   1:19
11.210Thomas GranholmVörå IF8:31   1:23
12.203Jan GrankullIK Falken8:41   1:33
13.212Stefan GrannasVörå IF8:43   1:35
Sarjaluettelo
NYL Damer Naiset 21 3 km V, tilanne
1.218Milla RajalaJärviseudun Hiihtoseura10:01
Sarjaluettelo
COA Coach 3 km V, tilanne
1.235Sören SvenlinIF Åsarna8:03
2.230Marko JärvinenKokkolan Veikot8:24   21
3.232Jari HautalaSundom IF8:41   38
4.224Sören JanssonIK Falken9:04   1:01
5.233Fredrik GrannasVörå IF9:29   1:26
6.229Andreas MajabackaSkiTeam 1569:37   1:34
7.234Ulrika Myrevik-SvenlinIF Åsarna9:40   1:37
8.226Björn StenbackSkiTeam 1569:44   1:41
9.225Frank ThölixSkiTeam 1569:56   1:53
10.227Ronny StormSkiTeam 15610:05   2:02
11.228Jan GrönVörå IF10:08   2:05
12.231Sofi HahtokariIF Åsarna10:42   2:39
13.236Johanna HäggmanVörå IF11:55   3:52
Sarjaluettelo