Distriktstävling i Vörå 16.2.2014

T U L O K S E T

© Oravais IF

Tuloste on valmis 02:05:09
Kilpailun sarjat: D08; H08; D10; H10; D12; H12; D14; H14; D16; H16; D21; H21;
SijaNroNimiSeuraTulosTulos/ero
D08 Flickor 8 år 1 km K
1.515Halonen EllinorKraft Skidor4:014:01
2.516Kumara OliviaLaihian Luja4:05-4
3.523Häggkvist JohannaKraft Skidor4:06-5
4.514Sjöstrand JeniferMalax IF4:10-9
5.506Backlund JuliaIK Falken4:30-29
6.519Hjerpe WilmaSundom IF4:31-30
7.517Liljeqvist EmiliaIF Minken4:33-32
8.511Österberg EmiliaOravais IF4:44-43
8.512Cederholm MalinIF Minken4:44-43
10.503Karls FannyMalax IF5:43-1:42
11.505Lindström NathalieIF Femman5:53-1:52
12.507Penttinen MadelénOravais IF6:00-1:59
13.510Torrkulla VenlaVörå IF6:22-2:21
14.501Herlin AgnesMalax IF6:37-2:36
15.521Liljeqvist WilmaIF Minken6:46-2:45
16.508Tarvonen AmandaIK Falken6:53-2:52
17.518Österberg LinnOravais IF7:13-3:12
18.522Nyman SaraOravais IF7:20-3:19
19.502Karls AlvaMalax IF7:35-3:34
20.504Markén WinnieOravais IF7:54-3:53
21.509Käldman MeliaOravais IF8:01-4:00
22.520Bergman SamanthaOravais IF8:20-4:19
23.513Grannas EnglaVörå IF11:06-7:05
Sarjaluettelo
H08 Pojkar 8 år 1 km K
1.533Finskas IsakIF Femman4:084:08
2.539Södergård MattsVörå IF4:20-12
3.537Liljeqvist ViktorIF Minken5:18-1:10
4.538Stenvall HannesSundom IF5:32-1:24
5.535Smeds arthurMaxmo SK5:36-1:28
6.530Liljeqvist RobinIF Minken5:47-1:39
7.534Häggman IivarVörå IF6:06-1:58
8.536Östman JimiOravais IF6:13-2:05
9.531Hannes SundellIF Femman6:37-2:29
10.532Bergman MelwinOravais IF10:27-6:19
Sarjaluettelo
D10 Flickor 10 år 2 km K
1.549Hilden CelinaIF Femman6:386:38
2.547Lindström FeliciaIF Femman6:39-1
3.551Tuohimaa InesSolf IK6:46-8
4.550Jansson TindraVörå IF6:53-15
5.552Kullman TheaVörå IF7:01-23
6.546Aalto JennyVaasan Hiihtäjät7:28-50
Sarjaluettelo
H10 Pojkar 10 år 2 km K
1.560Lönnberg ValterIF Femman6:006:00
2.562Furunäs LinusIF Femman6:09-9
3.561Norrbacka Roni-EemilSundom IF6:11-11
4.566West JoacimIK Falken6:28-28
5.563Koivuniemi ValterSundom IF6:44-44
6.568Östman JoelOravais IF7:08-1:08
7.567Saarinen ZachariasIF Femman7:57-1:57
8.559Holmström WilliamOravais IF8:04-2:04
9.565Bergman NicolasOravais IF8:07-2:07
10.564Sjöstrand KevinKraft Skidor10:06-4:06
Sarjaluettelo
D12 Flickor 12 år 2.5 km K
1.579Kuusisto SanniLaihian Luja8:008:00
2.581Grankull EleaSundom IF8:55-55
3.575Källbacka LinneaVörå IF9:09-1:09
4.583Achrén FridaOravais IF9:15-1:15
5.582Häggkvist FridaKraft Skidor9:23-1:23
5.586Lönnberg JuliaIF Femman9:23-1:23
7.584Nyback MichelleIF Minken9:34-1:34
8.576Österberg EvelinaOravais IF9:55-1:55
8.578Lindgren IdaOravais IF9:55-1:55
10.577Torrkulla HennaVörå IF10:08-2:08
11.580Saari MatildaOravais IF10:13-2:13
12.574Nyback NathalieIF Minken10:17-2:17
13.585Stenvall FridaSundom IF12:06-4:06
Sarjaluettelo
H12 Pojkar 12 år 2.5 km K
1.604Ståhlberg AlexanderVörå IF7:267:26
2.600Aalto JimiVaasan Hiihtäjät8:16-50
3.610Back WilliamIF Minken8:25-59
4.605Finskas LucasIF Femman8:36-1:10
5.595Rusk OliverSundom IF8:48-1:22
6.612Markén LeonardOravais IF8:53-1:27
7.608Kinnunen EliasMalax IF9:01-1:35
8.603Emil SundellIF Femman9:04-1:38
9.601Tallbäck PatrickIF Femman9:05-1:39
10.611Back AndreVörå IF9:12-1:46
11.599Smeds JacobOravais IF9:19-1:53
12.593Hilden ChristianIF Femman9:29-2:03
13.606Back AdrianVörå IF9:31-2:05
14.598Häggman AaronVörå IF9:39-2:13
15.594Nyfelt DanielOravais IF10:36-3:10
16.596Södergård RobertVörå IF11:10-3:44
17.597Sarin EmilOravais IF11:52-4:26
Sarjaluettelo
D14 Flickor 14 år 2.5 km K
1.620Halonen LinneaKraft Skidor7:167:16
2.622Sjöstrand JosefineMalax IF7:54-38
3.624Sund LinnIF Femman8:04-48
4.623Torrkulla MatildaVörå IF8:16-1:00
5.626Blom HannahSundom IF8:38-1:22
6.619Källbacka EmmaVörå IF8:54-1:38
7.621Saari WilmaOravais IF9:25-2:09
8.625Smeds WilmaOravais IF9:27-2:11
Sarjaluettelo
H14 Pojkar 14 år 3.5 km K
1.635Kuuttinen PatrikKraft Skidor9:179:17
2.644Tarvonen ChristianIK Falken10:32-1:15
3.641Kuusisto TopiLaihian Luja10:35-1:18
4.645Hjerpe CasperSundom IF11:15-1:58
5.639Nyfelt MathiasOravais IF11:35-2:18
6.638Koivuniemi ViktorSundom IF11:50-2:33
7.633Achrén ChristofferOravais IF12:11-2:54
8.640Kullman HannesVörå IF12:29-3:12
9.643Gref AndreasSolf IK12:32-3:15
10.636Markén WaldemarOravais IF12:57-3:40
Sarjaluettelo
D16 Flickor 16 år 3.5 km K
1.653Kuuttinen HeidiKraft Skidor10:2110:21
2.658Sten NathalieKraft Skidor10:57-36
3.654Torrkulla JuliaVörå IF11:13-52 Diskad
4.655Stenbacka EmmaSundom IF11:18-57
5.652Sjövall CeciliaSundom IF13:05-2:44
Sarjaluettelo
H16 Pojkar 16 år 5 km K
1.665Sundsten RobinIF Femman13:1313:13
2.666Svartsjö AlexIF Femman13:45-32
3.669Sundström NiklasIF Femman14:06-53
4.667Vikström OscarIF Femman15:56-2:43
Sarjaluettelo
D21 Damer 21 år 5 km K
1.674Sjöström AnnikaIF Brahe17:4817:48
Sarjaluettelo
H21 Herrar 21 år 7.5 km K
1.675Grannas ChristianVörå IF19:0719:07
2.677Carp RobinVörå IF20:22-1:15
3.678Grannas stefanVörå IF23:18-4:11
4.676Wörgren LukasVörå IF24:01-4:54
Sarjaluettelo